Warsztaty dla dzieci

Termin: 08.12.2014
8 grudnia 2014 roku w Oddziale dla Dzieci Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, z którą Ośrodek Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej podjął w tym roku współpracę, odbyło się spotkanie poświęcone baśni w formie warsztatów dla dzieci. Wzięli w nich udział uczniowie ze szkoły podstawowej nr 153 im ks. prof. Józefa Tischnera w Krakowie, uczestniczki seminarium magisterskiego prof. Anny Czabanowskiej-Wróbel zatytułowanego „Baśniowe światy wyobraźni" oraz doktoranci związani z Ośrodkiem. Zajęcia poprowadziły w dwóch równoległych grupach: autorka koncepcji warsztatów Ewa Karolczak i Katarzyna Drożdż oraz Anna Mieszczyńska i Lidia Prokopowicz. Warsztaty polegające na wspólnym tworzeniu baśni, ukazywały w praktyce konsekwencje wypływające z badań W. Proppa nad strukturą baśni magicznej, pozwalały poznać równocześnie ograniczenia związane z baśniowym schematem jak i nieograniczone możliwości wyobraźni.

Ewa Karolczak przedstawia projekt warsztatów baśniowych

Anna Mieszczyńska i Lidia Prokopowicz prowadzą zajęcia w jednej z grup

Podsumowanie warsztatów: Katarzyna Drożdż, Ewa Karolczak, Lidia Prokopowicz, Anna Mieszczyńska i prof. Anna Czabanowska-Wróbel.

Data opublikowania: 15.12.2014
Osoba publikująca: Janusz Smulski