Spotkanie z Junko Yokota z National Louis University

Termin: 14.06.2015
Miejsce: Arteteca, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego, I piętro.

Ośrodek Badań Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej oraz Koło Naukowe Tekstów Kultury Wydziału Polonistyki we współpracy z Arteteką Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, serdecznie zapraszają na jedyny w swoim rodzaju wykład, spotkanie i dyskusję pod tytułem „A Sampling of American Picture Books: Award Winners and Cultural Diversity". Wyjątkowym gościem będzie Junko Yokota z National Louis University (Chicago) oraz Center for Teaching through Children's Books, Stypendystka Fulbrighta na Uniwersytecie Wrocławskim. Badaczka przewodniczyła jury w: Nami Concours, IBBY Hans Christian Andersen Award, Bologna Illustration Exhibition oraz 2015 Caldecott Committee. Autorka licznych książek i artykułów poświęconych literaturze i książce dziecięcej.
Spotkanie poprowadzą dr Tomasz Majkowski i mgr Marta Woszczak.
Wykład odbędzie się 14 czerwca 2015 r., o godzinie 14.00, w Artetece Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie ul. Rajska 12, wejście od ul. Szujskiego, I piętro.

Źródło zdjęcia: National Louis University

Data opublikowania: 11.06.2015